طبیعت سوئیس و زیباترین مناظر دیدنی سوئیس

طبیعت سوئیس هرساله میزبان صدها هزار عاشق طبیعت از سراسر دنیا است. این مناظر زیبا هر مسافری را حیرت‌زده می‌کند.
طبیعت سوئیس پر از رمز و راز است. جاذبه‌های طبیعی این کشور آرام و کوچک در غرب اروپا، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کنند. دیدنی‌های طبیعی سوئیس هرساله با کوه‌های باشکوه و سربلند، دریاچه‌های شفاف و آینه‌ای‌مانند و آبشارهای خروشان و باعظمت، پذیرای گردشگرانی بی‌شمار از سراسر جهان است.
مناظر طبیعی سوئیس به‌قدری رؤیایی و باورنکردنی هستند که با اولین نگاه ما را به یاد کارتون هایدی می‌اندازند. این مقاله به سراغ طبیعت زیبای سوئیس رفته و نگاهی مختصر به هرکدام از آن مناظر دیدنی آن دارد.

دریاچه زوریخ

دریاچه زوریخ که از چشمه‌های سرد کوهستانی تغذیه می‌شود، زمانی نقش مهمی در جابجایی مسافران و کشتی‌های باری داشت. امروز این دریاچه‌ی زیبا در زمره‌ی برترین جاذبه‌های طبیعی سوئیس قرار دارد و گردشگران را با تورهای قایقی تماشایی، مسیرهای پیاده‌روی و پارک‌های سرسبز با پس‌زمینه‌ای از کوه‌های خوش‌منظره به‌سوی خود می‌کشاند. دریاچه زوریخ که آب شرب شهرهای اطراف را تأمین می‌کند، ۴۰ کیلومتر طول و ۳ کیلومتر عرض دارد. شهر زوریخ در منتهی‌الیه شمال غربی دریاچه واقع شده و در بخشی از آن موسوم به «ساحل طلایی» امکانات متنوعی نظیر تورهای دوچرخه‌سواری و گشت‌های آبی با کشتی‌های بخار را برای گردشگران فراهم آورده است.
 
 

 

کوه پیلاتوس

برای تماشای مناظری ۳۶۰ درجه از شهر لوسرن و اطراف آن، سوار بر پرشیب‌ترین راه‌آهن چرخ‌دنده‌ای دنیا شده و خود را به بالای کوه پیلاتوس (Pilatus) برسانید. مردم محلی معتقدند که در دوران قرون وسطی اژدهایی در نوک این قله زندگی می‌کرد؛ روایت‌های قرن هفدهمی نیز حکایت از پرواز موجودی بالدار میان غارهای این کوه داشته‌اند. امروزه این قله‌ی سربلند گردشگران را با مسیرهای پیاده‌روی آسان و پر چالش، برای تماشای گوشه‌ای از طبیعت سوئیس به‌سوی خود جذب می‌کند. در روزهایی که هوا صاف باشد، می‌توان از مسیرهای پیاده‌روی بالای کوه، تا دوردست‌ها و جنگل سیاه در جنوب غربی آلمان را مشاهده کرد. اگر کوه‌پیمایی برای شما سخت است، می‌توانید خود را با تله‌کابین نیز به بالای پیلاتوس برسانید.
 
 

ماترهورن

شاه کوه‌های سوئیس؛ ماترهورن غول‌آسا و باعظمت، چشم به شهر زیبای زِرمات در مرز بین سوئیس و ایتالیا دوخته است. ماترهورن که ۴,۴۷۸ متر ارتفاع دارد، ۴ وجه داشته و زیبایی خارق‌العاده‌ای به طبیعت سوئیس بخشیده است. اولین صعود به ماترهورن در سال ۱۸۶۵ توسط گروهی از آلپ‌نوردان به رهبری ادوارد ویمپر، کوهنورد انگلیسی، انجام شد. این کوه هرمی شکل همچنان کوهنوردان جاه‌طلب از سراسر دنیا را به‌سوی خود می‌کشاند. گردشگران علاقه‌مند نیز می‌توانند با تله‌کابین خود را تا ارتفاع ۳,۸۰۰ متری این کوه برسانند و از مناظر زیبای اطراف لذت ببرند.

 

 

یونگفرائو

طبیعت خشن و پوشیده از یخ آلپ را با رفتن به یونگفرائو، موسوم به بام اروپا، کشف کنید. باید بدانید که مرتفع‌ترین ایستگاه قطار دنیا نیز در این منطقه قرار دارد. تقریباً ۲ میلیون گردشگر هرساله از این شگفتی زمستانی دیدن می‌کنند و مسحور مناظر ۳۶۰ درجه از قله‌ها، کوه‌های یخی و پیست‌های اسکی می‌شوند. خط آهن یونگفرائو که در سال ۱۹۱۲ افتتاح شده، از دل کوهی عبور می‌کند که چندین هزار کارگر در طول بیش از یک دهه آن را حفر کردند. یونگفرائو ۳,۴۵۴ متر از سطح دریا بالاتر است و به شما فرصت تماشای مناظری حیرت‌انگیز از بزرگ‌ترین کوه یخی در آلپ را می‌دهد. اگر تا این بالا آمدید، بد نیست تا در یکی از رستوران‌های این منطقه با مناظر ابدی یک غذای سوئیسی میل کنید، یک بسته شکلات اصیل سوئیسی بخرید و مهارت‌های خود در بازی گلف را بر فراز قله‌های یخی به چالش بکشید.

× سوالی دارید؟