سوغاتی های معروف کشور های اروپایی

تی‌شرت و جاسوئیچی‌های معمول را فراموش کنید؛ هر کشور اروپایی سوغاتی‌های منحصر به فرد خود را دارد که نمادی ملی از آن کشور به شمار می‌آید.

هر کسی دوست دارد از سفر به اروپا سوغاتی بیاورد یا سوغاتی بگیرد. هر کشور اروپایی هم خوراکی‌ها و صنایع دستی مخصوص به خودش را دارد که با آن‌ها شناخته می‌شود و بهترین انتخاب برای سوغاتی هستند. مثلاً شکلات از سوئیس، محصولات چرم از ایتالیا و قهوه از ترکیه سوغاتی‌هایی ویژه محسوب می‌شوند. برای اینکه لیست را به صورت کامل‌تر بدانید این مطلب را بخوانید.

1. محصولات دلفت، هلند


«دلفت‌ور» (Delftware) نام ظروف سفالی آبی و سفیدی است که از شهر دلفت هلند نشأت گرفته‌اند. قدمت سفالگری در هلند به قرن هفدهم بازمی‌گردد و اوج رواج آن را می‌توان در شهر دلفت دید که ۳۳ کارخانه با تولیداتی منحصر به فرد داشت. هرچند امروز تنها یک کارخانه در آن باقیمانده است اما می‌توانید این محصولات آبی و سفید جذاب دلفت را در سراسر کشور بیابید و از بین بشقاب، قوری و اشیای تزئینی آن سوغاتی از هلند ببرید.

2. شکلات لینت، سوئیس

شکلات «لینت» (Lindt) یکی از خوشمزه‌ترین شکلات ها در اروپا شناخته می‌شود و به عنوان بهترین سوغاتی سوئیس می‌توان آن را معرفی کرد. سوئیس همچنین نقش مهمی در صنعت شکلات‌سازی داشته است؛ به عنوان مثال «رادولف لینت» (Rudolf Lindt)، شکلات‌ساز سوئیسی معروف، دستگاه «کنچ» (conche) شکلات را در سال ۱۸۷۹ اختراع کرد که برای همیشه روند تولید شیرینی‌جات را دگرگون کرد.

3. محصولات چرم، ایتالیا

در ایتالیا قدم به قدم بازارهایی را می‌بینید که در آن‌ها دستفروش‌ها به فروش انواع محصولات چرم از کیف تا کمربند و دفتر کلاسوری اقدام کرده‌اند. برای خرید باکیفیت‌ترین محصولات چرم به عنوان سوغات ایتالیا «سن لورنتزو» (San Lorenzo) را نقطه‌ای ایده‌آل می‌توان معرفی کرد که معروف‌ترین بازار کشور و یکی از بهترین خیابان های خرید در فلورانس شناخته می‌شود.

4. بادبزن آوانیکو، اسپانیا

در سراسر اسپانیا بادبزن‌های رنگارنگ در دست بانوان می‌بینید که به آن‌ها «آوانیکو» (Abanico) می‌گویند. حتی اگر علاقه‌ای به استفاده از بادبزن نداشته باشید، به دلیل نقوش دستی پیچیده و جذاب این بادبزن‌ها، به عنوان یک شیء تزئینی توجه شما را جلب خواهند کرد و در صدر لیست سوغات اسپانیا قرار خواهند گرفت.

5. قاشق چوبی، رومانی

زمانی قاشق چوبی‌های رومانی کاربردهای مختلفی داشتند اما امروزه تنها به عنوان اشیای دکوری شناخته می‌شوند. این ابزارهای دست‌ساز به طرح‌های مختلفی مانند حیوانات یا سمبل‌های مذهبی ساخته می‌شوند و هر کدام مفهوم مخصوص به خود را دارند. مثلاً خروس، نماد امید است

× سوالی دارید؟